Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija
Rizika ir apsaugos veiksniai: stiprybėmis paremta prevencija
Nacionalinio narkotikų vartojimo instituto (angl . The National Institute on Drug Abuse (NIDA)) leidinyje Vaikų ir paauglių narkotikų vartojimo prevencija: tyrimais pagrįstas gidas teigiama, kad prevencinės programos turėtų skatinti apsauginius veiksnius ir sumažinti riziką. Tokios programos, kaip Laikas kartu ir Paauglystės kryžkelės, Raktai į sėkmę ar Jaunimas ir psichoaktyviosiso medžiagos kuria riziką mažinančius veiksnius mokykloje ir bendruomenėje ir taip apsaugo jaunų žmonių gyvenimus.
Vystymosi ištekliai
Search institutas įvardijo keturiasdešimt konkrečių įrankių – statybinių blokų, kurie padeda vaikams pozityviai vystytis arba nurodo tokio vystymosi kryptį. Visiškai įgyvendintos LIONS QUEST programos apima visus šiuos keturiasdešimt įrankių. Juos galima skirstyti į vidinius ir išorinius. Kiekviena iš šių dviejų kategorijų dar skirstoma į keturias subkategorijas. Toliau pateiktas sąrašas pateikia visas šias subkategorijas ir jų aprašus.
Peter F . Benson tyrimai atskleidžia, kad šie ištekliai veikia kaip apsauginiai veiksniai, sumažindami tokias problemas, kaip kvaišalų vartojimas, asocialus elgesys ir konfliktai mokykloje. Jie taip pat skatina teigiamus vystymosi rezultatus, tokius kaip sėkmę mokykloje, rūpestį aplinkiniais, lyderystę, sveiką gyvenseną. Kuo daugiau tokių išteklių vaikai turi savo gyvenime, tuo labiau jie linkę elgtis pozityviai ir gyventi visavertį gyvenimą.